Pages

6 Haziran 2012 Çarşamba

Ben kimim?

Burada okudukların bir edebiyatçının, yazarın veya kitap eleştirmeninin kaleminden çıkmamıştır.Aksine sıradan bir kitapseverin gayet sıradan ve sade çıkarımlarından oluşan sohbetler demetidir.
Benim adım kitap sohbetçisi...Hani o yoğun iş hayatının, yaşam koşuşturmacasının arasına sıkıştırarak okuduğun ve sonra bir köşeye attığın, üzerine bir söz söylemediğin ardından ağlayan bir yemek lokması gibi küstürdüğün kitaplar üzerine karşılıklı konuşmak,atışmak,tartmak, biçmek ve o kitapla oynamak isteyen bir sohbetçi.
Bütün bunları yaparken zaman zaman geçmişe döneceksin.Belki taa lise yıllarından okuduğun ama karakterlerin adını dahi hatırlayamadığın, belki başlayıp yarım bıraktığın kitaplara rastlayacaksın.Bazen de birlikte, kitaplardan başımızı kaldırıp masmavi semanın altında akıp giden herşey bizim sohbet konumuz olacak.Savaş, barış, aşk,evlilik, eğitim, gündem...şuan aklına gelen ve gelmeyen herşey kitaplarla ilintili bir şekilde bizim sohbet konumuz olacak.
Ve sen ; sen de aslında bir sohbetçisin.Modern hayatın preslenmiş dakikalarından fırlamak,genişlemek, çoğalmak, rahatlamak, okumak ve konuşmak istiyorsun. Terketme artık kitaplarını o ıssız raflarına kitaplığınının. Eline al, kapağına dokun,bilgisayarın başına geç ve yazmaya başla.

0 YORUM: